Pas sulmeve të Rusisë mbi Ukrainën, vjen thirrja për mërgatën e Kosovës: Ndani 20% nga paga për armatosjen e ushtrisë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2022

Publicisti Gazmend Islami, ka reaguar pas sulmit të Rusisë mbi Ukrainën.

Ai ka thënë se kjo ngjarje është një leksion i mirë që shqiptarët të bashkohen dhe të investohet në ushtri.

Islami ka ftuar mërgatën që të ndajnë 20% të pagës së tyre në fondin për ushtri.

Postimi i plotë:

Sulmi mbi Ukrainën na jep leksionin më të mirë, që shqiptarët duhet të bashkohen, duhet të investohet në forcimin e Ushtrisë tonë!

Mërgata duhet të ndajë, 20% nga paga që do të shkonin në fondin e Ushtrisë!

Bota nga sot nuk është më si ishte, nga sot sferat e interesit kanë ndryshuar!

Pa Ushtri të fortë nuk kemi shtet!

TË FUNDIT
12 orë
Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja
18 orë
Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania
21 orë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania
22 orë
Senati dhe Parlamenti i shtetit të New York në këmbë për shkollat “Alba Life”
22 orë
Kandidati shqiptar për eurodeputet, Salihu: Duhet dialog me arbëreshët e rinj

ME TE LEXUARA

22 orë
Muharrem Saliu, shqiptari i parë që kandidon për eurodeputet: Më duhen 30 mijë vota!
22 orë
Kandidati shqiptar për eurodeputet, Salihu: Duhet dialog me arbëreshët e rinj
22 orë
Senati dhe Parlamenti i shtetit të New York në këmbë për shkollat “Alba Life”
21 orë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania
18 orë
Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania
12 orë
Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja

LEXO MË SHUMË

pasaport-zvicerane

Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja

gjermania-780x470

Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania

policia gjermane gjermani

Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania

shkolla-nxenes-klasa

Senati dhe Parlamenti i shtetit të New York në këmbë për shkollat “Alba Life”

muharrem salihu

Kandidati shqiptar për eurodeputet, Salihu: Duhet dialog me arbëreshët e rinj

muharrem salihu

Muharrem Saliu, shqiptari i parë që kandidon për eurodeputet: Më duhen 30 mijë vota!

muharrem saliu

Saliu: do lobojmë për votën e diasporës, celjen e konsullatave dhe kurseve të shqipes në gjithë territorin!

kombetarja

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

zvicra

Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator

INFO

NA NDIQ