Pas Tiranës, edhe në Shkup pritet të vjen ekspozita e legjendës Paolo Rossi dhe legjendave tjera italiane

ina-online
ina-online

06/02/2024

Pas Tiranës pritet që edhe në Shkup të hapet ekspozita unikale e koleksionit të jashtëzakonshëm të Paolo Rossit, “djalit të artë” të futbollit italian.

Kjo u diskutua sot në Federatën e Futbollit të Maqedonisë (FFM) në një takim të realizuar mes kryetarit të FFM-së, Muhamet Sejdini dhe organizatorëve të ekspozitës, Marco Schembri dhe Muharrem Salihu.

Në këtë ekspozitë që do të ketë karakter rajonal, pasi pritet të udhëtoj edhe në Prishtinë dhe kryeqendrat tjera rajonale, pritet të marrin pjesë personalitete të njohura të futbollit italian dhe evropian.

Në çeljen e ekspozitës në Tiranë që do të vijoj deri më 24 shkurt ishin të pranishëm presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina, si dhe ish-futbollistët e famshëm Antonio Cabrini dhe Marco Tardelli, arbitri izraelit i gjysmëfinales së Botërorit 1982, Itali–Brazil, Abraham Klein, si edhe personalitete të futbollit shqiptar si edhe përfaqësues të institucioneve të ndryshme.

Ekspozita tregon jetën e Paolo Rossit dhe legjendave të futbollit ndërkombëtar. Midis sendeve personale, realitetit virtual, bluzave origjinale, intervistave, “Topit të Artë” dhe “Këpucës së Artë” 82, vizitori i ekspozitës do të mundë të hyjë në kontakt me një prej atletëve më të vlerësuar në historinë e futbollit kombëtar e atij ndërkombëtar. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

gordana-siljanovska-1392x899

Shkup: Gordana Siljanovska Davkova, kandidate për presidente e VMRO DPMNE-së

INFO

NA NDIQ