Pas Vinit, radha e një tjetër braziliani për të rinovuar me Realin

ina-online
ina-online

01/11/2023

Reali i Madridit do të zyrtarizojë këtë të enjte rinovimin e kontratës së Rodrygos deri në vitin 2028, pra një sezon më shumë nga kontrata që u nënshkrua sot me Vinicius Junior.

Rodrygo kishte rënë dakord të zgjaste kontratën e tij disa kohë më parë, por drejtuesit e Realit kishin vendosur që zyrtarizimet e rinovimeve të ndodhnin pas ceremonisë së Topit të Artë. Lojtarët e radhës që do të rinovojnë kontratën janë Camavinga dhe Fede Valverde.

Braziliani do të ketë, ashtu si Vini, një klauzolë largimi prej 1 miliard eurosh, çka do të thotë se asnjë klub, sado i pasur të jetë, nuk mund t’i afrohet për ta shkëputur para kohe nga klubi “merengues”.

Sulmuesi brazilian ka shënuar vetëm dy gola në 13 ndeshje gjithsej këtë sezon, shifra që nuk përputhet me atë që pritet prej tij. Megjithatë, si ai ashtu edhe klubi shpresojnë se do të kthehet shumë shpejt si goleador.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ