Pas zgjedhjes së kryetarit te ri të BDI-se në Çair, Izet Mexhitin e largojnë edhe nga grupi viber

INA
INA

3 Korrik, 2023

Pas zgjedhjeve të sotme brendapartiake në BDI, ku në degën e Çairit u zgjodh kryetari i ri, Bekim Neziri, ish-kryetari Izet Mexhiti është hequr edhe nga grupi viber “Kryetarët e Degëve BDI”.

Izet Mexhiti ka qenë për disa mandate kryetare i kësaj dege, ndërsa zgjedhjet e sotme në BDI, fraksioni që ai drejton i kanë quajtur kryekëput farsë./TV21

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

duhan cigare

Fëmijëve u shiten cigare me copë para shkollave në Tetovë (VIDEO)

Klinika-Shkup

Shënon rritje numri i pacientëve me grip, por edhe me Covid-19 në Maqedoni

instituti-arben-xhaferi

Instituti “Arben Xhaferi”: Ndryshimi i Kodit Penal anti evropian dhe i dëmshëm në luftën kundër korrupsionit

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia të kujdeset që ligjet të jenë në përputhje me standardet evropiane

Bullgari-Maqedoni-780x439-1

Regjistrimi i popullsisë në Shqipëri, “kacafytje” mes maqedonasve dhe bullgarëve!

Muhamed Zekiri

Shtyhet seanca gjyqësore për Muhamed Zekirin

mickoski jankullovska gordana

Takimi Mickoski-Jankullovska/ ASH: A do të thotë se kjo fotografi do të kthejë kriminelët në politikë?

baste bastore

Pagoi tiketën as 1 euro, fitoi afër 30 mijë euro nga bastet (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Rrogat e arsimtarëve nga ky muaj rriten për 15%

INFO

NA NDIQ