Pasi Real Madridi fitoi Ligën e Kampionëve, Vinicius Jr ka një kërkesë për Perez

Picture of ina-online
ina-online

02/06/2024

Real Madridi ka fituar trofeun e 15-të të Ligës së Kampionëve, pasi në finale ka mposhtur Borussia Dortmundin me rezultat të pastër 2-0.

Dani Carvajal shënoi golin e parë të finales, derisa ylli brazilian Vinicius Junior realizoi golin e dytë.

Reprezentuesi brazilian ka pasur një kërkesë për presidentin e Los Blancos, Florentino Perez.

Vini Jr ka kontratë me Realin deri në verën e vitit 2027, por ai dëshiron që të qëndrojë në Santiago Bernabeu përgjithmonë.

“Shpresoj që presidenti ynë Florentino Perez të jetë në gjendje ta shohë këtë intervistë dhe të vazhdojë kontratën time edhe një herë”.

“Dua të qëndroj këtu në Real Madrid përgjithmonë”, tha Vini Jr.

“Lojtarët me gjashtë tituj të Ligës së Kampionëve si Nacho, Modric, Carvajal, Kroos? Ne, të rinjtë, duam të bëjmë të njëjtën gjë dhe t’i barazojmë ata me tituj në të ardhmen”, deklaroi Vini Jr.

TË FUNDIT
26 minuta
Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA
27 minuta
Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë
52 minuta
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara
54 minuta
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë
2 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

ME TE LEXUARA

52 minuta
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara
15 orë
8 ndryshime në formacion, mësoni si do të luajë Spanja ndaj Shqipërisë
27 minuta
Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë
15 orë
Uragan kuqezi për të mposhtur Spanjën, Shqipëria ‘fiton’ me tifozët (Numri)
26 minuta
Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA

LEXO MË SHUMË

xhaka zvicer

Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA

spaleti

Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë

xhaka gjermani

Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara

Skoci Hungari

Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

zvicer gjermani

Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare

mirlind daku

UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës

ardian kozniku

Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën

tifozet kombetarja

Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve

INFO

NA NDIQ