PATATE TË FËRGUARA PËR 25 MINUTA

25 min2 servime
Përbërësit:

3 patate të ziera
1 lugë gjalpë
1 majë kripë
1 majë piper i zi
Përgatitja:

Para së gjithash, ne prejmë patatet e ziera në disa pjesë të mëdha. Marrim pak gjalpë në një tigan dhe e shkrijmë.

Patatet i vendosim mbi gjalpin e shkrirë dhe i spërkasim me kripë dhe piper. Mund të shtoni edhe erëzat që dëshironi sipas shijes tuaj. Me ndihmën e një furçe, ne aplikojmë pak më shumë vaj në patatet.