“Patikat” e Zaevit dhe Mickoskit me çmime 849 Euro dhe 713 Euro

Picture of ina-online
ina-online

06/10/2023

Politikanët në Maqedoninë e Veriut nuk i ndahen luksit duke qenë të kujdesshëm për veshmbathjet, të cilat janë kryesisht marka të njohura, përcjell INA.

Ish-lideri i LSDM-së dhe ish-kryeministri Zoran Zaev dy ditë më parë postoi në rrjetet sociale një fotografi me ish-kryeministrin grek, Alexis Tsipras, ku ranë në sy atletet që i kishte mbathur.

Sipas të dhënave nëpër faqet e shitjeve online atletet e tij kushtojnë 849 euro.

Por, pas reagimeve për Zaevit, në të njejtën ditë është shpërndarë edhe një foto e liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, e bërë disa muaj më parë, në të cilën ai shihet me atlete të ngjashme me Zaevin, me çmim prej 713 euro. (INA)

TË FUNDIT
3 minuta
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit
18 minuta
Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari
51 minuta
Hetim ndaj pesë personave të dyshuar për dhunë në Qendrën Klinike Shkup
1 orë
Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari
1 orë
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

ME TE LEXUARA

24 orë
Azeski: “Bechtel dhe Enka” është një konsorcium ndërkombëtar dhe është e qartë që sapo merr pjesë në një tender është fituese
18 minuta
Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari
17 orë
Stoilkoviçi, Fronti Europian thirrje VLEN-it të mos hyjë në Qeveri! Mickoski: Ministrat duhet të kenë qëndrime pro-maqedonase
1 ditë
Mickoski pritet të dorëzojë në Kuvend propozimin për përbërjen e qeverisë së re
12 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
24 orë
Një ‘ushtri’ e tërë administratorësh do të kalojë nga një ministri në tjetrën në pesë muajt e ardhshëm
3 minuta
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit
17 orë
Qeveria miraton masa kundër të nxehtit që pritet ta përfshijë vendin
1 ditë
Kuvendi do të mbajë seancën e pestë

LEXO MË SHUMË

fondi

ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

Prokuroria

Hetim ndaj pesë personave të dyshuar për dhunë në Qendrën Klinike Shkup

TARAVARI MICKOSKI

Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

kombetarja

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

Afrim Gashi

Gashi e caktoi seancën për zgjedhjen e Qeverisë së re

moti nxehti temperatura-termometri

Mot me diell dhe shumë i nxehtë temperatura deri 40 gradë

kombetarja fitore shqiperi

Sot Shqipëri-Kroaci/ Luhet për ”jetë a vdekje”, priten tre ndryshime në formacionin e kuqezinjëve

kaja kallas

Kush është Kaja Kallas, gruaja që mund të zëvendësojë Borrellin?

INFO

NA NDIQ