‘Patriot i rrejshëm’, në veri shfaqen posterë kundër Milan Radojçiqit (FOTO)

ina-online
ina-online

03/02/2024

Në veri të vendit janë shfaqur disa postera kundër Milan Radojçiq. Në fotot të cilat ka arritur t’i sigurojë Gazeta 10 shihet se në postera Radojçiq përshkruhet si patriot i rrejshëm e kriminel.

“Kush eshte Radojciq?

Patriot i rrejshëm

I dyshuar për vrasjen e shume serbeve në Kosovë

Pronar i narko laboratorëve

Kriminel, i cili ka keqpërdorur te rinjtë për ta pasuruar veten

Terrorist”, shkruhet në njërin nga posterat e vendosur në veri, raporton Gazeta 10.

Ndryshe, Radojçiq ishte përfshirë në sulmin terrorist në Banjskë të Zveçanit.

Pamjet e dronit e konfirmuan përfshirjen e tij. Edhe në këtë rast, ai ia doli t’i ikte në drejtim të Serbisë

Pas kthimit në Serbi, Radojiçiq e pranoi vet se morri pjesë në sulmin terrorist në Banjskë.

Pas një intervistimi disa orësh, ai u lirua nga Gjykata e Lartë në Serbi.

Ndërkaq, shteti serb është duke refuzuar që ta ekstradoj atë në Kosovë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vjosa Osmani

Osmani e përfaqëson Kosovën në samitin për Ukrainën në Tiranë

plaku milaim motel

Nxehet Plaku: O Pleq dinja hallin vetit, mos shkoni në motele mu ba horë e me vdekë aty? (VIDEO)

gresa behluli shkurte fejza

Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë

policia-kosoves

Raportohet për shpërthim tek ‘Tre Rrokaqiejtë’ në veri, policia jep detaje

arme-antitank

Çka po ndodhë me blerjen e “Javelin”? Deklarohet Ministria e Mbrojtjes dhe lëshon paralajmërimin e fortë

Donika Gervalla

Ministrja Gërvalla flet për sulmin në Banjskë me deputetë austriakë

ambulanca-sk

Vdekja e 4-vjeçares nga Gjakova, reagimet e organizatave, Avokatit të Popullit e ministrit të Shëndetësisë – por, çfarë thonë nga Spitali i Gjakovës e çka nga SHSKUK-ja?

policia-veri

Shefi i EULEX-it: Situata në veri është e brishtë, mund të përkeqësohet

albin kurti

Albin Kurti për gjuhën shqipe

INFO

NA NDIQ