Patrioti i rrejshëm dhe Kali i Trojës, Maksim Dimitrievski, akuzon LSDM

Picture of ina-online
ina-online

03/07/2024

“Socialdemokratët e vërtetë që luftojnë me zemër dhe shpirt për realizimin e vlerave socialdemokrate nuk do t’i pranojnë asnjëherë thirrjet e patriotëve të rrejshëm nga ZNAM e Maksim Dimitrievskit”, thonë nga LSDM.

Sipas partisë opozitare, Dimitrivski u bë shërbëtor dhe krah zgjatës i VMRO DPMNE-së dhe Mickoskit për disa kolltuqe dhe pozitën e kryetarit të komunës.

“Është e turpshme dhe për të ardhur keq të shohësh ish-sekretarë të përgjithshëm të LSDM-së si ministra dhe xhelozë në një qeveri të udhëhequr nga njerëz që donin të vrisnin bashkëpartiakët e tyre të dikurshëm. Është e turpshme që ish-deputetë të LSDM-së të jenë zyrtarë në Qeverinë e Mickoskit. Anëtarët e vërtetë të LSDM-së kanë turp për këtë dhe e dënojnë. LSDM nuk i tremben Maksim Dimitrievskit dhe thirrjeve për ndarje të partisë”, theksojnë nga partia opozitare.

LSDM, shtojnë ata, është e vetmja opozitë reale që do të luftojë me të gjitha forcat për të parandaluar politikat e dëmshme të qeverisë së Mickovskit dhe satelitit të saj ZNAM.

“Tani gjërat janë të qarta dhe kali i Trojës Dimitrievski është zbuluar. Ai shpejt do të përballet me realitetin dhe mllefin që e ka grumbulluar nga LSDM. Dimitrievski e mbylli gojën si një fëmijë i vogël para Kasamit dhe shpërthimet e tij të patriotizmit të rremë u shuan në javën e parë të shërbimit ndaj Mickoskit. Kaq mjaftojnë rrahjet në gjoks dhe kërcënimet e rrejshme se do të largohet nga pushteti në përpjekje për të ulur turpin”, thuhet në njoftimin e LSDM-së.(INA)

TË FUNDIT
50 minuta
Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave
2 orë
VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm
4 orë
Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin
15 orë
Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit
15 orë
Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë

ME TE LEXUARA

18 orë
MPJ jep detaje për shtetasen e Maqedonisë që humbi jetën në Serbi
1 ditë
Takim në Ministrinë e Shëndetësisë për zgjerim të Listës pozitive me medikamente inovative
18 orë
Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Mickoski-Radev: Prioritet janë marrëdhëniet e mira fqinjësore
17 orë
Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
EVN: Është riparuar defekti me rrymën elektrike pas motit të ligë në Shkup

LEXO MË SHUMË

IMG_4549

Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave

Bujar Osmani

VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm

arrest ushtar blerim ramadani

Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin

halil snopce

Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit

Ilire dauti ASH

Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë

haker-1

Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme

bilall kasami

Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)

arben taravari

Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

agim krasniqi grupi kondoves

Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ