Patundshmëri në emër të prindërve dhe ar në emër të bashkëshortes – kjo është pasuria e Bilall Kasamit

INA
INA

29/11/2023

Kryetari i Komunës së Tetovës dhe kryetar aktual i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në Komisionin Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit (KSHPK) ka paraqitur pasuri të ndryshme në emër të tij, në emër të prindërve dhe në emër të bashkëshortes.

Nga pasuria që ai e ka publikuar në KSHPK, shihet se Kasami më shumë pasuri ka në emër të prindërve. Ndërsa në emër të bashkëshortes ka ar dhe tokë në Bogovinë, shkruan Telegrafi Maqedoni.
Më poshtë e keni pasurinë e kryetarit të Komunës së Tetovës, Bilall Kasami.

– Tokë në Bogovinë në emër të bashkëshortes (3650 metër katrorë – 800.000,00 denarë ose 13.017 euro)

– Oborr në Tetovë në emër të prindërve (196 metër katrorë – pa vlerë të caktuar)

– Tokë në Tetovë në emër të prindërve (473.5 metër katrorë – 3.202.500,00 denarë ose 52.110 euro)

Tokë në Zhelinë në emër të prindërve (1.469 metër katrorë – 600.000,00 denarë ose 9.763 euro)

– Shtëpi në Tetovë në emër të prindërve (525.8 metër katrorë – 8.188.800,00 denarë ose 133.246 euro)

– Ar në emër të bashkëshortes (1.200.000,00 denarë ose 19.526 euro)

– Makinë Mercedes C220 në emër të prindërve (800.000,00 denarë ose 13.017 euro)

– Pasuri në emër të prindërve të realizuar në vitin 2016 (1.254.440,00 denarë ose 20.412 euro)

– Pasuri në emër të prindërve të realizuar në vitin 2016 (2.332.000,00 denarë ose 37.945 euro)

– Pasuri në emër të prindërve të realizuar në vitin 2016 (623.000,00 denarë ose 10.137 euro)

– Pasuri në emër personal të realizuar në vitin 2016 (2.632.562,00 denarë ose 42.836 euro)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

INFO

NA NDIQ