Pazari politik mes Alternativës dhe LSDM-së, më zhgënjeu shumë – thotë Siljanovska

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/01/2022

“Aleanca për Shqiptarët edhe në zgjedhje edhe tani, është në opozitë. Ata, që nga viti 2017 e deri më tani janë në opozitë. Sipas kësaj, qytetarët atyre ua dhanë legjitimitetin në luftën kundër pushtetit. Të mos harroni se ka pasur më shumë takime mes Aleancës dhe VMRO-DPMNE-së, në të cilat është biseduar për një betejë të ardhme. Nga ky aspekt, nëse flisni për ideologjinë, partitë tona janë të dezideologjike… Shpesh herë koalicionet janë sikur të përzieni ujë me vaj, e pamundur”, kështu është shprehur deputetja Gordana Siljanovska – Davkova në ClickPlus në TV21.

Ajo tha se ka parë këtë me eksperimentin e fundit të kryetarit të Alternativës, Afrim Gashi.

“Ata nuk kanë biseduar për reformat në arsim, për reforma në shëndetësi, për qasje më ndryshe në mbrojtjen shëndetësore, por për vende ministrore, vende zëvendësuesish, për drejtorë, për punësime, që do të ishte pazar politik që mua më zhgënjeu”, tha më tej Siljanovska – Davkova./TV21

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

IMG_9416

ASH e Selës tubim në Tetovë (VIDEO)

universiteti-i-tetoves-UT

Të hënën, pesë universitete në protesta për rritjen e pagave

FB_IMG_1709329933155

Lëvizja Besa mbështetje masive në Vrapçisht

INFO

NA NDIQ