PDE e Hoxhës fiton post ministror dhe drejtori?!

ina-online
ina-online

19 Gusht, 2023

Burime jozyrtare të pa konfirmuara thonë se partia e Arjanit Hoxhës, PDE, mund ta marrë disa poste në emër të zgjerimit të Frontit Europian.

Flitet për një post ministror, gjegjësisht ministër pa resor për diasporën dhe postin e drejtorit të Fondit Shëndetësor, që me gjasa mund të drejtohet nga Valon Bela.

Këtë jave dorëheqje nga Fondi Shëndetësor dha Faton Ahmeti, ndërsa në vend të tij për momentin është vendosur UD Asaf Abduramani.

Kjo është nismë e BDI-së, e siç thonë nga burimet e njëjta, qëllimi është për të zgjeruar Frontin Europian.

Partia demokratike europiane është parti e sapoformuar nga Arjanit Hoxha dhe për momentin ka një deputet, Bastri Bajramin./tv21.tv

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-haracine

Vrasje e dyfishtë në Maqedoni, vëllai vret vëllanë dhe kunatën

wagner-vagner-kosovo

Ai është i pranishëm grupi mercenarë Wagner?

Kasami

Kasami: Sulmi në Veri të Kosovës, është sulm terrorist

Ali Ahmeti

Ali Ahmeti: Dënoj sulmin vrastar ndaj policisë së Kosovës, destabilizon rajonin

Arben Taravari

Taravari: Dënoj me ashpërsi sulmin e kryer ndaj policisë së shtetit të Kosovës

monstra

Rasti “Monstra”, Raufi: Drejtësinë do ta kërkojmë në Strazburg

KAFE

Në cilin vend radhitet Maqedonia për nga konsumimi i kafesë

Kreshnik Bekteshi

Nuk e respektuan masën “Çmim i garantuar”, mbyllen marketet Vero në Taftalixhe dhe Viva Fresh në Butel

Carshia-e-Shkupit

Qyteti i Shkupit do të mbështesë zejtarët me nga 10 mijë denarë

INFO

NA NDIQ