PDE për koalicionimet, ja çka thotë Hoxha

ina-online
ina-online

13/02/2024

Edhe pse partia e tij tashmë është pjesë e ekzekutivit, Arjanit Hoxha thotë se Partia Demokratike Europiane merr pjesë në Qeveri për hir të simbolikës së kryeministrit të parë shqiptar, përcjell TV21.

“Pjesëmarrja në Qeverinë teknike është për shkak të simbolikës për shkak se kemi dashur me të vërtet të jemi pjesë e asaj që e quajmë se është bërë për herë të parë, që qeveria të udhëhiqet nga një kryeministër shqiptar”, tha Hoxha për TV21.

I pyetur se si do të shkojë PDE në zgjedhje, Hoxha tha se është ende herët dhe se ende nuk kanë vendosur se me kë do të koalicionojnë.

“Edhe njëherë e përsëris se është herët, normalisht që me zhvillimet e fundit në ASH, ku detyrimisht po shihet një përçarje apo një përplasje, kjo mund të hap edhe një tjetër opsion apo mundësi që do të duhet e kalimin e kohës të bisedohet apo të diskutohet”, shtoi Hoxha./tv21.tv

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-mk

Vrasje në Bllacë, krisma armësh

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Ademi: Osmani është i pari në listë, kemi mbledhur mbi 9.000 nënshkrime

kuvendi parlamenti

Të mërkurën deputetët do të votojnë për anëtarin e KSHZ-së dhe Ligjin për lojërat e fatit

bujar osmani

Osmani: Ukraina është vetëm stacioni i parë i ambicies imperialiste ruse, në radhë është Ballkani

kasami tetove nenshkrime

“Ndryshimin nuk e ndal as pushteti e as Rusia”, Kasami: Po të kishte më shumë zyra KSHZ, nënshkrimet do të mblidheshin për një ditë

INFO

NA NDIQ