PDE voton për shkarkimin e ministrave, Bajrami: Do të përkrahim çdo propozim që është në të mirën e qytetarëve

INA
INA

09/02/2024

Sot pritet që Kuvendi të votojë shkarkimin e ministrit Fatmir Mexhiti dhe Azir Aliu nga Aleanca për Shqiptarë.

Bastri Bajrami nga PDE theksoi se do të votojë për shkarkimin e ministrave dhe do se PDE do të përkrah çdo propozim që është në të mirën e qytetarëve.

“Ne si Parti Demokratike Europiane kemi përkrahur Qeverinë teknike dhe Talat Xhaferin, dhe çdo propozim që vjen prej Qeverisë teknike në të mirën e qytetarëve ne do ta përkrahim”, u shpreh Bajrami.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

fejzi hajdari

Hajdari: Kandidatët shqiptarë garë për nënshkrime, kandidatët maqedonas për president

card-trump

Made in Veles: Kartelat ‘milionëshe’ me portretin e Trumpit

pendarovski bujar osmani

Pendarovski me 400 euro rrogë do të shpërngulej nga Maqedonia, Osmani me mbi 2.500 euro rrogë thotë se mund të detyrohet të marrë borxh! Qytetarët si ia dalin?

MVR-polici-a-1-750x430

(VIDEO) Hetohet lidhja ndërmjet vrasjes në Bllacë dhe djegies së lokalit në Çair

burgu manastirit

Shpërthen zjarr në burgun e Manastirit, lëndohet një i burgosur

Bujar Osmani

Osmani: Nëse një muaj nuk marr rrogë, duhet të marr borxh që të mbijetoj

Jovan mitreski

Mitreski: Marrëveshjet ndërkombëtare s’mund të ndryshohen me ligj tjetër

INFO

NA NDIQ