PDSH: Jemi në linjë me NATO-n! Mbështesim sovranitetin territorial të Ukrainës dhe sanksionet ndaj Rusisë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2022

Partia Demokratike e Shqiptarëve përmes një komunikate ka dënuar sulmet e Rusisë në territorin e Ukrainës. Nga kjo parti theksojnë se mbështesin sanksionet e BE-së ndaj Rusisë.

“Këto akte rrezikojnë njerëzimin, veçanërisht popujt e Evropës dhe janë sulme ndaj paqes, me pasoja jo vetëm tragjike për Ukrainën dhe Rusinë, por me një ndikim të paparashikueshëm për të ardhmen. Operacionet ushtarake pushtuese e të paprovokuara nga Ukraina janë të papranueshme dhe shembull i keq që lënë gjurmë të zeza në historinë e njerëzimit dhe rrezikon sovranitetin territorial të shtetit ukrainas. Partia Demokratike Shqiptare qëndron në linjë me aleancën e NATO-s duke mbështetur sanksionet e shteteve anëtare të NATO-s të vendosura ndaj Federatës Ruse”, thuhet mes tjerash në reagimin e PDSH-së.

TË FUNDIT
9 minuta
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
11 minuta
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz
1 orë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
1 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
2 orë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

ME TE LEXUARA

1 ditë
Paratë për derivate – Kjo është arsyeja e hallakamës me transportin urban në Shkup
7 orë
Gashi takon ambasadorin e Kosovës në Maqedoni, Florian Qehajën
24 orë
“I poshtër, edhe në det futet me shall” - Edi Ramës i publikohet intervista ku e shante Rugovën
3 orë
Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit
1 ditë
OKB miratoi rezolutën për armëpushim dhe lirim të pengjeve në Gazë
15 orë
Në darkë me Wallkerin, Robertsonin, Begajn dhe Mesiqin, Kurti: E kanë ndihmuar Kosovën
1 ditë
Eksperti nga diaspora, Arben Fetai pritet të jetë zv. Kryeministër nga radhët e ASH-së
6 orë
Këto janë emrat e përmendur për zv/ministra në Mbrojtje dhe Bujqësi nga VLEN?!

LEXO MË SHUMË

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

vlen gashi kasami mexhiti taravari

Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit

INFO

NA NDIQ