PDSH: Mbetemi me Frontin Evropian

Picture of ina-online
ina-online

05/07/2024

Partia Demokratike Shqiptare dje në Tetovë e mbajti mbledhjen e Kuvendit Qendror, ku u diskutua situata aktuale politike në vend dhe me vota unanime nga të gjithë kuvendarët e pranishëm siç njoftohet janë sjellë këto konkluza:

1. Edhe pse me epilogun e zgjedhjeve parlamentare u delegjitimua vullneti politik i shqiptareve në RMV, u nënçmua përfaqësimi në pushtetin ekzekutiv si asnjëherë më parë dhe me këtë u vu në pikëpyetje organizimi politik i shqiptarëve në këtë shtet, PDSh-ja aktivitetin e mëtutjeshëm politik do ta zhvillojë si opozitë konstruktive, në mënyrë që të vazhdojë të përkujdeset për interesat strategjike kombëtare.

2. Duke u nisur nga zhvillimet e fundit dhe nga situata e rëndë politike në vend, mendojmë se Fronti Evropian mbetet i vetmi koalicion shqiptar legjitim – mbrojtës i interesave dhe i të drejtave të shqiptarëve, andaj PDSH si partia më e vjeter, e dëshmuar për avancimin e pozitës dhe të të drejtave të shqiptarëve, do të vazhdojë bashkëpunimin me Frontin Evropian.

3. Të gjithë treguesit relevantë për ardhmërinë politike të vendit, flasin se situata lidhur me rrugën eurointegruese është e rëndë, prandaj PDSH do të ndjek zhvillimet me shumë kujdes.

TË FUNDIT
29 minuta
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare
31 minuta
Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!
35 minuta
Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë
38 minuta
Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni
39 minuta
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

ME TE LEXUARA

7 orë
VLEN: Kandidatët për zv.ministra përfaqësojnë dinjitet dhe profesionalizëm
1 ditë
Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik
3 orë
“Me mur të gjallë’ do ta mbrojmë tokën”/ Banorët e Koliçanit të Poshtëm të vendosur, nuk lejojnë vendosjen e fotovoltaikëve
22 orë
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
29 minuta
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare

LEXO MË SHUMË

63966BD2-B758-4ED5-9370-0599EA2B88F0

Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare

policia

Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!

stadiumi tetoves

Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë

blerim bexheti

Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni

moti shiu

Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

arben taravari

Taravari – Melsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

INFO

NA NDIQ