Pedro bën Lazion të festojë “in extremis”, fiksohet 2-1 në “Celtic Park”

INA
INA

05/10/2023

“Biancocelestët” në disavantazh pas njëmbëdhjetë minutash, por dinë si të kthehen: Vecino dhe spanjoli Pedro përmbysin rezultatin, me një tjetër fitore në minutën e fundit të kohës shtesë.

Lazio vuan, dridhet, por arrin fitoren e pare në Champions League, në kohën shtesë të ndeshjes. Ishte minuta e 95-të që i bëri Biancocelestët të gëzohen dhe të shpërthejnë, me 2-1 të shënuar nga Pedro në një nga aksionet e fundit të ndeshjes.

Kundër Celtic, Sarri dhe skuadra e tij, ishin në disavantazh falë golit të Furuhashit (11′), për të rregulluar më pas ndeshjen me Vecinon (29′). Ata i rezistuar zgjimit të skocezëve, që besuan se po rifitonin avantazhin, pas një goli të Palmës të refuzuar për jashtë loje (81’).

Goli anulohet për shkak të pozicionit jashtë loje dhe Sarri merr frymë duke futur Pedron për rezultatin final. Lëvizja funksionon, sepse spanjoli fut egërsisht topin në rrjetë, pas harkimit të Guendouzit dhe shënon 2-1 në minutën e 95-të. Lazio vuan, fiton dhe kap Atletico Madrid në krye të grupit me katër pikë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

muller

Muller largohet nga Bajerni, në garë janë 3 klube nga Seria A

Foto: sportsport.mk

Qeveria i miratoi ndryshimet në Ligjin për Sport

inter fiorentina

VIDEO / Fiorentina kalon në çerekfinale mes dramës së penaltive

andrej

Rrëfimi i Pirlos: Firmosa me Realin, ja pse nuk shkova në Madrid

broja

Broja ndalet nga shtylla, feston United! City bie në “Villa Park”

INFO

NA NDIQ