Pedro Rocha merr drejtimin e federatës spanjolle të futbollit në mënyrë të përkohshme (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

27/08/2023

Federata e Futbollit e Spanjës (RFEF) njoftoi se mëngjesin e djeshëm ka marrë njoftimin nga Komiteti Disiplinor i FIFA-s për pezullimin e përkohshëm të presidentit Luis Rubiales, ndërkohë që dosja disiplinore është duke u përpunuar.

Në përputhje me dispozitat e Statutit të RFEF-së, zëvendëspresidenti i Federatës Spanjolle, Pedro Rocha Junco, merr presidencën e përkohshme gjatë kësaj periudhe.

Luis Rubiales ka deklaruar se do të mbrohet ligjërisht në organet kompetente, ka besim të plotë në FIFA dhe rithekson se në këtë mënyrë i jepet mundësia të fillojë mbrojtjen e tij në mënyrë që e vërteta të mbizotërojë dhe të provohet pafajësia e tij e plotë.

Presidenti i ri i RFEF-it, në bazë të përkohshme, Rocha ka qenë i fuqishëm në vendimin e tij të parë si post i lartë federativ.

Ai vendosi të tërheqë deklaratën që Federata Spanjolle e Futbollit e publikoi në faqen e saj.

RFEF aty akuzon futbollisten Jennifer Hermoso se do ta padis për deklarata të pavërteta kundër presidentit Luis Rubiales.

TË FUNDIT
1 orë
Yamal del hapur tani, prezanton të dashurën pas fitimit të trofeut!
11 orë
FBI: Atentati ndaj Trumpit, po trajtohet si sulm i mundshëm terrorist
11 orë
Jamal është lojtari i ri më i mirë, Rodri “ylli” i kompeticionit
11 orë
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar ‘të padobishëm’
11 orë
Alcaraz i jep goditje të fuqishme Novak Djokovic, fiton turneun Wimbledon!

ME TE LEXUARA

11 orë
Europian i suksesshëm në Gjermani, por nuk ka “përrallë vere” si në 2006-ën
11 orë
Alcaraz i jep goditje të fuqishme Novak Djokovic, fiton turneun Wimbledon!
11 orë
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar ‘të padobishëm’
11 orë
Jamal është lojtari i ri më i mirë, Rodri “ylli” i kompeticionit
11 orë
FBI: Atentati ndaj Trumpit, po trajtohet si sulm i mundshëm terrorist

LEXO MË SHUMË

yamal

Yamal del hapur tani, prezanton të dashurën pas fitimit të trofeut!

trump sulm

FBI: Atentati ndaj Trumpit, po trajtohet si sulm i mundshëm terrorist

yamal

Jamal është lojtari i ri më i mirë, Rodri “ylli” i kompeticionit

spanja-vs-anglia

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar ‘të padobishëm’

IMG_4372

Alcaraz i jep goditje të fuqishme Novak Djokovic, fiton turneun Wimbledon!

euro-2024

Europian i suksesshëm në Gjermani, por nuk ka “përrallë vere” si në 2006-ën

argjentina

Argjentina fiton Kupën e Amerikës

spanja

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

INFO

NA NDIQ