Pendarovski flet për sondazhet dhe tregon se kush do ti fitoj zgjedhjet

Picture of INA
INA

13/04/2024

Kandidati i LSDM-së për president, Stevo Pendarovski në tubimin e mbrëmshëm me qytetarët në Shkup, ka folur për sondazhet dhe në përgjithësi hulumtimet e opinionit publik.

“I di të gjitha sondazhet. Dhe unë e di se cilat janë rreme, janë kryesisht ato të prodhuara nga partia më e madhe opozitare dhe i di ato që janë të vërteta. Dhe më realisht ju them se ne jemi fitues me 8 maj”, theksoi Pendarovski.

Kandidati për president shtoi se ishte i pari që ofroi debat me të shtatë pjesëmarrësit, por sa i përket debatit në televizionin publik, Pendarovski shprehu rezerva për shkak të aferës së fundit me anketat e opinionit publik. (INA)

TË FUNDIT
17 minuta
Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë
13 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja
13 orë
Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut
14 orë
Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët
15 orë
VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

ME TE LEXUARA

22 orë
Memeti do të tërhiqet nga Këshilli i Prokurorëve, lajmërohet se nuk do shkoj në mbledhje
20 orë
Kasami: Po finalizohet marrëveshja për ministrat dhe zv/ministrat
20 orë
Ahmeti porosi Mickoskit: Nuk na dridhet qerpiku sepse jemi në të drejtë
18 orë
Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale
17 orë
Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet
15 orë
Trump “godet” Putinin, thotë se do ta bombardonte Rusinë!
15 orë
VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?
1 ditë
Osmani uron Gashin: Shqiptarët e RMV-së kanë luajtur rol kyç në shtetformim

LEXO MË SHUMË

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

pasaporta-gjermane

Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut

thaci-krasniqi-veseli-hage-selimi-specialja

Hagë, trupi gjykues me urdhra për përshpejtimin e nxjerrjes së provave në rastin Thaçi dhe të tjerët

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Trump “godet” Putinin, thotë se do ta bombardonte Rusinë!

cezme-uji

Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet

zgjedhjet-maqedoni

Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale

fronti evropian ahmeti sela thaci

Ahmeti porosi Mickoskit: Nuk na dridhet qerpiku sepse jemi në të drejtë

INFO

NA NDIQ