Pendarovski fton Këshillin e Sigurisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/01/2023

Presidenti i RMV-së, Stevo Pendarovski ka ftuar mbledhje të Këshillit të Sigurisë. Mbledhja, siç thuhet në njoftim, do të jetë e rregullt dhe do të zhvillohet nesër, e hënë 23 janar, në Zyrën e Presidentit, përcjell KlanM.

“Situata e sigurisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe në rajonin euroatlantik do të jetë në rend dite të seancës së rregullt të Këshillit të Sigurisë”, thonë nga Presidenca.

Në seancë, përveç anëtarëve të Këshillit të Sigurisë, do të marrin pjesë edhe drejtori i Agjencisë për Inteligjencë Erold Musliu, drejtori i Agjencisë për Siguri Kombëtare Zharko Milloshevski dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Armatës, gjenerallejtënant Vasko Gjurçinovski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Albin Kurti Adem Demaci

Pse mungoi Albin Kurti në tubimin e VLEN-it në Berlin?

stevo pendarovski

Pendarovski: Oferta e Mickoskit për koalicion është shenjë dobësie

gashi

Gashi: Jemi në proces për ta bërë ndryshimin historik në Maqedoninë e Veriut

stevo pendarovski

Pendarovski: Ne nuk kemi nevojë të bëjmë një Kushtetutë të re

MEXHITI

Izet Mexhiti nga Berlini: Mërgata mposhti Jugosllavinë, andaj do ta mposhtë edhe BDI-në

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

INFO

NA NDIQ