Pendarovski i gatshëm edhe për një mandat presidenti

INA
INA

20/10/2023

Presidenti Stevo Pendarovski ka shprehur gatishmëri t’u rikandiduar edhe për një mandat si president i Maqedonisë së Veriut.

Megjithatë, në ClickPlus në TV21 bëri të ditur se për këtë do të marrë vlerësimin e qytetarëve fillimisht, por e sheh të rëndësishme edhe mbështetjen nga dy partitë në pushtet, LSDM dhe BDI.

“A prisni mbështetje nga LSDM dhe BDI si në zgjedhjet paraprake presidenciale apo në një rast thatë se e keni me rëndësi edhe sektorin civil?

Për mua është më me rëndësi që qytetarët, të gjithë qytetarët që jetojnë në Maqedoni çfarë mendojnë për punën time të deritanishme, 4-5-vjeçare si president. Sigurisht do të flasë me çdo subjekt politik. Do të ishte me rëndësi dhe nder nëse edhe këto dy subjekte që i përmendët (LSDM dhe BDI), më japin mbështetje pasi kjo do të thoshte që edhe sipas vlerësimit të tyre, mirë i kam ndjekur këto 5 vite”, tha Pendarovski./TV21

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

blinken cameron shkup

Lavrov ateroi në Shkup, por përpos Blinkenit u larguan edhe Borell dhe Kameron

lavrov bujar osmani

24info: Lavrov kundër Kosovës së pavarur, Osmani u grind me të gjithë për ta sjellë në Shkup

jeton abdullahu flamuri

Flet tetovari që ngriti flamurin kombëtar pranë kishës në Kodrën e Diellit

blinken lavrov

Blinken dhe Lavrov nuk u përpoqën në Shkup, sekretari amerikan u largua për Izrael pa mbërritur kryediplomati rus

Kovacevski

Kovaçevski: Qytetarët nuk e duan izolimin, ashtu siç ndodhi për 11 vjet

shen-naum2-696x466

Ahmet Zogu a e shiti Shën Naumin? Truku në vendimin e gjykatës së Hagës

adriatik lapaj

Lapaj: Nuk ndihem mirë që Shqipëria 30 vite s’ka bërë asgjë për shqiptarët e Maqedonisë

Borell

Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se përse e dënojmë Rusinë!

borel-kovacevski

Borell porosi partive politike në Maqedoni: Nuk duhet të ketë ndarje për BE-në, miratoni ndryshimet kushtetuese

INFO

NA NDIQ