Pendarovski: Mbështesim aspiratat euroatlantike të Kosovës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/04/2023

Ne mbështesim aspiratat euroatlantike të Republikës së Kosovës dhe jemi të gatshëm të ndajmë përvojat tona, tha presidenti Stevo Pendarovski në konferencën e përbashkët për media me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

“Me këtë rast, dëshiroj të rikonfirmoj qëndrimin tonë se ne mbështesim aspiratat euroatlantike të Republikës së Kosovës dhe se Maqedonia e Veriut është e gatshme të ndajë përvojat e saj në aspektin e proceseve reformuese, si në rrugën drejt BE-së ashtu edhe në lidhje me anëtarësimin në NATO”, tha Pendarovski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

17 milionë euro për zgjedhjet

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Afrim Gashi

Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

Taravari

Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

Qeveria talat xhaferi

Nga mbledhja e gjashtë e Qeverisë, ja vendimet

talat xhaferi fondacioni albiz

Xhaferi: Investimi te të rinjtë është investim i së ardhmes

sondazhi vlen bdi debat plus

Sondazhi i Debat Plus: Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet tek shqiptarët në Maqedoni?

Taravari

Taravari: Ka gjasa që në raundin e dytë për president të shkojë një kandidat shqiptar

kuvendi parlamenti

Ligji i mediave kalon filtrin në komisionin parlamentar për çështje evropiane

INFO

NA NDIQ