Pendarovski nesër për vizitë në Kosovë

ina-online
ina-online

24/01/2024

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski nesër do të qëndroj për një vizitë të shkurtër zyrtare në Prishtinë.

Njoftimin për vizitën e ka bërë të ditur kabineti i presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, që njoftoi se takimi do të zhvillohet në ora 11:00 në presidencë, përcjell INA.

“Mediat e interesuara për ta përcjellë takimin, luten të jenë në Presidencë më së voni në orën 10:30. Vendi: Kabineti i Presidentes”, thuhet në njoftim. Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Pendarovski pritet të takohet edhe me kryeministrin Albin Kurti. Kjo vizitë po zhvillohet pak muaj para skadimit të mandatit të tij. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

kandidatet per president

Osmani i mblodhi nënshkrimet për president, edhe pak ju duhen Taravarit, Dimitrievskit dhe Vankovskës

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

daniel server

Serwer për Vuçiq-in: Dëshiron të mbajë hapur opsionin ushtarak në Kosovë

Bojmacaliev

Bojmacaliev: Me letërnjoftim e vjetër do të mund të udhëtohet edhe në Bosnje e Hercegovinë

divorc tradheti

Rajoni i Tetovës: Vitin e kaluar 482, para dhjetë viteve tri herë më pak divorce!

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Stevo Pendarovski është kandidati me shanset më të mira për të fituar dhe udhëhequr vendin në drejtim të integrimeve evropiane

kosov kroaci

A e rekomandoi ambasada e Kosovës një kosovar të pranojë dokumentet e Serbisë? MPJ deklarohet për rastin

INFO

NA NDIQ