Pendarovski: Në qeveri bisedohet për 14 vende vakante të ambasadorëve

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12 Janar, 2023

Dy apo tre muaj po zhvillohen konsultime politike në kuadër të qeveris për 14 vende vakante të ambasadorëve. Kur të mbarojnë konsultimet, ministri për punë të Jashtme vjen tek unë, mes këtyre vendeve vakante është edhe Parisi, tha presidenti i vendit, Stevo Pendarovski.

Pendarovski u shpreh se mes këtyre 14 vendeve, përveç Parisit ka edhe vende tjera të rëndësishme, siç janë Berlini, Londra, Kina e kështu me radhë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Antonio-MIloshoski-800x445

Milloshoski: LSDM-ja ka dy propozime mbi tavolinë, s’ka nevojë për grupe pune

arben taravari ash

Taravari:Censurë ndaj shqiptarëve në Luginë të Preshevës

FB_IMG_1686399536286

Ndërron jetë në moshë të re, kryetari i një dege të Lëvizjes BESA

policia-kosoves

Mitrovicë: Burri sulmon bashkëshorten dhe pastaj djeg shtratin e fjetjes në shenjë revolte

Mickoski-kovacevski-Ahmeti

Kovaçevski: Të gjitha kërkesat e VMRO-së janë përmbushur, edhe ajo për BDI-në

mjek

Maqedonia nivelizon çmimet në shëndetësi për shtetasit e Kosovës

edi rama

Flaka Surroi: Rama më mirë ta kishte shkruar një draftstatut për Luginën e Preshevës

Daniel HOKANSON

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Jemi shumë të shqetësuar

florian bieber

Bieber: Vuçiq po e përdor Kosovën për të larguar vëmendjen nga protestat kundër tij

INFO

NA NDIQ