Pendarovski paralajmëroi se do të kandidohet përsëri për president

INA
INA

20/10/2023

Në një intervistë për “Click Plus” në TV 21 presidenti Stevo Pendarovski i pyetur nëse do ti ftoj për kafe kandidatët për president, u përgjigj se nuk mundet ti ftoj.

“Sipas ligjeve tona në ato 20 ditë unë jam kandidat, duhet disa punë edhe si president ti kryej, por unë jam më shumë kandidat sesa president”, deklaroi Pendarovski.

Me këtë deklaratë, Pendarovski në mënyrë indirekte paralajmëroi se në zgjedhjet e ardhshme presidenciale do të jetë përsëri kandidat për president, gjegjësisht do të kërkoj mandatin e dytë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ali-ahmeti-sllupcan

Tropoja e shpallë “Qytetar Nderi” Ali Ahmetin

IMG_6975

Ferati: Ja kush qëndron pas protestave kundër paraleles shqipe në Çashkë

ZHAKU

Jo bashkëshorti, ja kush është fajtor për vrasjen e Liridonës sipas Zhakut

Liridona ademaj

Detaje të reja për vrasjen makabre, Granit Plava sillej në oborrin e restorantit ku po darkonin Liridona dhe Naimi, rrugës ndërruan veturat

Talat Xhaferi3

Xhaferi: Autoritetet ta zbardhin deri në fund rastin me Vanjën

ndertim

Në Maqedoni hipotekat ulen, ndërtimet dhe kreditë nuk ndalen

vrasesit vanja palevski

Palevski kishte disa akuza penale

IMG_6973

Ky është babai i 14 vjeçares së vrarë në Shkup duke e sjellur në gjykatë

IMG_6974

“Me pas ditë që e ka bo djali jem atë ditë, ai sot s’ish gjallë” – Babai i Naim Murselit flet pasi arrestimit të djalit të tij(VIDEO)

INFO

NA NDIQ