Pendarovski: Pranoj debat me të shtatë kandidatët kudo dhe në çdo kushte

Picture of INA
INA

12/04/2024

Unë si kandidat për president pranoj në çdo kohë debate politike me kundërshtarët e mi, por siç e kam deklaruar edhe para fillimit të fushatës, insistoj që në debate të përfshihen të shtatë kandidatët për president të konfirmuar nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve, thuhet në kumtesën nga shtabi i Stevo Pendarovskit.

“Kjo është arsyeja pse unë fillimisht propozova të mbaja 2 të mëdha, të ashtuquajturat master debate, një në fillim të fushatës dhe një para raundit të parë të votimit. Debatet ishin planifikuar të zhvilloheshin në terren neutral dhe të gjitha televizionet kombëtare do t’i transmetonin. Në debate, shtatë kandidatët do të kishin kushte të barabarta për të prezantuar programin e tyre të punës”., është shprehur Pendarovski

Deri më tani, në ftesat që kemi marrë nga mediat për të marrë pjesë në debatin televiziv, nuk kam marrë asnjë informacion se të shtatë kandidatët do të jenë pjesëmarrës në ndonjë nga debatet e planifikuara, shtojnl nga shtabi Pendarovskit.

TË FUNDIT
5 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"
5 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
6 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
7 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
8 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

ME TE LEXUARA

13 orë
Ndryshimet kushtetuese, Kasami: Për vullnetin e VMRO-së, duhet ta pyesni VMRO-në
5 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
1 ditë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
13 orë
RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore
5 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"
19 orë
Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër
12 orë
Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta
18 orë
Rivotim në shtatë vendvotime në njësinë e pestë dhe të gjashtë zgjedhore të mërkurën
12 orë
Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor

LEXO MË SHUMË

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

INFO

NA NDIQ