Pendarovski pranon kryeministrin Kovaçevski dhe ministrat

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17 Janar, 2022

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka pranuar në Vilën Vodno përbërjen e re të Qeverisë.

Kryeministri i ri Dimitar Kovaçevski, i cili tashmë formalisht mori funksionin, bashkë me zëvendëskryeministrat dhe ministrat do të pranohen u pranuan nga presidenti, transmeton TV21.

Me këtë akt, zyrtarizohet formimi i Qeverisë së re të Maqedonisë së Veriut.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic

“Vuçiq ik”, pamje nga protesta masive në Beograd kundër regjimit

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

Rama-kurti

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

IMG_1833

Doli i veshur me bluzë të NATO-s, Gashi reagon ndaj Haradinajt – e kritikon ashpër në këtë pjesë

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

INFO

NA NDIQ