Pendarovski priti aktivistët e iniciativës “Më mirë për Tetovën”

Picture of ina-online
ina-online

05/09/2023

Presidenti Stevo Pendarovski sot priti përfaqësuesit e nismës “Më mirë për Tetovën”. Në takim përfaqësuesit e iniciativës ia prezantuan presidentit Pendarovski aktivitetet e tyre të deritanishme.

Përfaqësuesit e iniciativës theksuan kërkesat e tyre për zgjidhje më të shpejtë institucionale të rasteve të aksidentit të autobusit afër Llaskarcës në vitin 2019, rastin e zjarrit në spitalin modular në Tetovë dhe aksidentin e autobusit në Bullgari në vitin 2021 dhe zhvillimet e fundit në Klinikën universitare për Radioterapi dhe Onkologji në Shkup.

Në takim, presidenti Pendarovski theksoi rëndësinë e respektimit të parimit të sundimit të ligjit, në drejtim të ndërtimit të një shteti funksional juridik. Presidenti Pendarovski apeloi deri te institucionet kompetente për zbardhje të plotë, të shpejtë dhe efikase të të gjitha rasteve dhe dënim jo selektiv dhe të drejtë për përgjegjësit.(INA)

TË FUNDIT
3 orë
Mitko Çavkov del nga burgu!?
3 orë
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
4 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
4 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
4 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”
10 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
4 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
1 ditë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
9 orë
LSDM: Biletat e klasës biznes të Mickoskit dhe ministrave në SHBA kushtuan 20 mijë euro
1 ditë
Qytetarët ankohen për produkte të prishura dhe me afat të skaduar!
3 orë
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

LEXO MË SHUMË

mitko

Mitko Çavkov del nga burgu!?

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

cezme-uji

Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik

INFO

NA NDIQ