Pendarovski: Pritjet tona janë të përqendruara në mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26 Janar, 2022

Pritjet tona janë të përqendruara drejtë mbajtjes së konferencës së parë ndërqeveritare që nënkupton fillimin e negociatave për hyrjen e Republikës së Maqedonisë së Veriut në BE, me çka do të kemi mundësi të konfirmojmë gatishmërinë tonë për lëvizjen drejtë integrimit evropian, tha sot presidenti i shtetit Stevo Pendarovski.

“E vlerësoj përkushtimin dhe interesin në pjesën e proceseve euro-integruese dhe realizimin e aspiratave evropiane për anëtarësimin të plotë në Bashkimin Evropian, si prioritete strategjike të vendeve tona”, theksoi Pendarovski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ