Pendarovski-Selakoviq: Riafirmohen marrëdhëniet e mira midis Shkupit dhe Beogradit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/02/2022

Presidenti Stevo Pendarovski sot e priti ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Serbisë, Nikolla Selakoviq, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut me ç’rast janë riafirmuar marrëdhëniet e mira bilaterale, të cilat i lidhin miqësinë tradicionale shumë vjeçare dhe bashkëpunimin intensiv në shumë sfera në interes të përbashkët.

Siç kumtuan nga kabineti i presidentit, në takim Pendarovski theksoi se bashkëpunimi i afërm midis dy shteteve në kontekst të pandemisë së Kovid-19, si shembull për shkallën e lartë të zhvillimit të marrëdhënieve bilaterale.

“Në takim u konstatua nevoja për shfrytëzimin e mëtutjeshëm të potencialeve për zhvillimin e marrëdhënieve në të gjitha fushat nga interesi i përbashkët, duke e përfshirë ekonominë dhe këmbimin tregtar, investimet, lidhjen infrastrukturore, energjetike, si dhe bashkëpunimin në kuadër të iniciativave rajonale”, qëndron në kumtesë.

TË FUNDIT
26 minuta
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
1 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
3 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
3 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
4 orë
Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Banorët e Likovës fillojnë me paraqitjen e dëmeve bujqësore pas reshjeve të djeshme
12 orë
GJYQI NDAJ TRUMPIT: Tani topi është në fushën e ish-presidentit
1 ditë
Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore
7 orë
Bytyqi:Pushteti do ta ketë përkrahjen time për çdo vendim që përmirëson cilësinë e jetës së qytetarëve
1 ditë
Mot me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell
1 ditë
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

LEXO MË SHUMË

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Pas dorëheqjes së Kovaçevskit, LSDM-ja fillon përgatitjet për zgjedhjen e liderit të ri

KSHZ-Komisioni

Rivotimi/ VMRO s’ka vendosur për ankesa, Fronti Evropian do të ankohet për procesin e rivotimit në Llërcë

INFO

NA NDIQ