Pendarovski: Shën Klimenti le të jetë mësim për shoqërinë tonë

INA
INA

08/12/2023

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e festës së krishterë të Shën Klimentit të Ohrit, i dërgoi një mesazh urimi kreut të Kishës Ortodokse Maqedonase – Kryepeshkopatës së Ohrit, z. Stefan, Kryepeshkop i Ohrit dhe të gjithë besimtarët të besimit ortodoks.

” Me veprën e tij patroni i Kishës Ortodokse Maqedonase – Kryepeshkopata e Ohrit, St. Kliment Ohridski, la një trashëgimi të qëndrueshme, e cila është e mbushur me shpirtërore dhe mençuri. Me besim të fortë, disiplinë dhe përkushtim, St. Klementi kapërceu pengesat që i qëndronin në rrugën, duke përhapur pa u lodhur dashurinë e tij baritore. Duke ndarë botëkuptimin, spiritualitetin, kulturën dhe humanizmin e mësuesit të madh, le të dhurojmë dashuri, të jemi të vëmendshëm dhe të kujdesshëm, duke kontribuar për paqen, harmoninë, prosperitetin dhe mirëqenien në shoqërinë maqedonase.

Qofshim të gëzuar festat edhe për shumë vite”, tha Pendarovski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

Baza ajrore Kucove

Baza e NATO-s në Kuçovë merr jehonë, Rama paralajmëron edhe bazën detare

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

Koridori-8-10d

Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni

shqiper kosov

Filloi zgjerimi dhe asfaltimi i rrugës që e lidh Kosovën me Shqipërinë

thumbs_b_c_9349a89cefb82dd84330a3a5dea34148

Përurohet baza ajrore e NATO-s në Shqipëri

pompa-benzines-derivatet-naftes

Lirohet çmim i naftës, shtrenjtohet çmimi i benzinës në Maqedoni

partite politike shqiptare VLEN BDI Populli PDSH ASH Sela PDE

Përpos liderëve këto janë emrat e disa kandidatëve për deputetë që po kalkulohen në Nj.6 zgjedhore?!

INFO

NA NDIQ