Pendarovski sot për vizitë në Kosovë, do të pritet nga Osmani

INA
INA

25/01/2024

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, do të qëndrojë sot për vizitë në Kosovë.

Ai do të pritet nga presidentja Vjosa Osmani, me të cilën do të ketë një takim nga ora 11:00.

“Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit. Mediat e interesuara për ta përcjellë takimin, luten të jenë në Presidencë më së voni në orën 10:30”, thuhet në njoftimin e Presidencës së Kosovës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

pensionist-pleq

Pensionet do të rriten për 5% – Ai më i ulëti do të ketë shtesë vetëm 626den

Samiti_Foto_Familjare Tirane presidentet ballkan

Foto familjare e liderëve pjesëmarrës në Samitin Ukrainë-Evropa Juglindore në Tiranë

Zelenski Pendarovski Rama

Pendarovski: Mbështetje e plotë për Ukrainën, në rrugën që ata do ta zgjedhin

IMG_9362

Grabitet banka në periferi të Shkupit, hajni mori sasi të madhe të parave

gjukata kushtetuese

Kombësia jo të shënohet në çertifikata, Gjykata Kushtetuese pranon nismën e “Levicës”

rama zelenski

Zelensky nderon me dekoratën më të lartë Ramën, nënshkruhen marrëveshjet e miqësisë

universiteti-i-tetoves-UT

5 universitetet shtetërore reagojnë kundër diskriminimit që ua ka bërë Kuvendi dhe Qeveria

INFO

NA NDIQ