Pendarovski takon përfaqësuesit e shkollës së gjuhëve të huaja nga Kosova

ina-online
ina-online

20/11/2023

Presidenti Stevo Pendarovski dje ka pritur në kabinetin e tij përfaqësues dhe nxënës të shkollës së gjuhëve të huaja “Kliti School” nga Kosova.

“Në kuadër të Kabinetit të Hapur, vizitorët e sotëm ishin përfaqësues nga shkolla e gjuhëve të huaja “Kliti School” nga Kosova, ku diskutuam për punën dhe aktivitetet e mia. Të ftuarit patën gjithashtu mundësinë të njihen me funksionimin e Kabinetit dhe dhomat e punës ku zhvillohen ngjarje dhe takime të ndryshme. Besoj se ishim mikpritës të mirë dhe vizita e sotme do të mbetet në kujtesën e tyre për të mirë”, ka shkruar presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

blinken cameron shkup

Lavrov ateroi në Shkup, por përpos Blinkenit u larguan edhe Borell dhe Kameron

lavrov bujar osmani

24info: Lavrov kundër Kosovës së pavarur, Osmani u grind me të gjithë për ta sjellë në Shkup

jeton abdullahu flamuri

Flet tetovari që ngriti flamurin kombëtar pranë kishës në Kodrën e Diellit

blinken lavrov

Blinken dhe Lavrov nuk u përpoqën në Shkup, sekretari amerikan u largua për Izrael pa mbërritur kryediplomati rus

Kovacevski

Kovaçevski: Qytetarët nuk e duan izolimin, ashtu siç ndodhi për 11 vjet

shen-naum2-696x466

Ahmet Zogu a e shiti Shën Naumin? Truku në vendimin e gjykatës së Hagës

adriatik lapaj

Lapaj: Nuk ndihem mirë që Shqipëria 30 vite s’ka bërë asgjë për shqiptarët e Maqedonisë

Borell

Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se përse e dënojmë Rusinë!

borel-kovacevski

Borell porosi partive politike në Maqedoni: Nuk duhet të ketë ndarje për BE-në, miratoni ndryshimet kushtetuese

INFO

NA NDIQ