Pendarovski: Veting të plotë për gjykatësit. dhe prokurorët, por edhe për politikanët

Picture of ina-online
ina-online

06/04/2024

Në ditën e dytë të karvanit zgjedhor, kandidati për president Stevo Pendarovski iu drejtua qytetarëve të Probishtipit, nga të cilët sërish kërkoi mbështetjen e tyre më 24 prill dhe 8 maj.

Duke theksuar se në pesë vitet e fundit atë që ka premtuar dhe realizuar deri në fund, Pendarovski ka theksuar se ai ka qenë, është dhe do të jetë president i të gjithëve.

“Nuk ka asnjë qytetar që ka dashur të më shohë, të flasë me mua dhe unë nuk e kam pritur. Nuk ka asnjë person që më ka kërkuar ndihmë dhe nuk jam përpjekur me të gjitha mundësitë për ta ndihmuar. Dhe nuk ka asnjë qytetar, person në vendin tonë që mund të thotë se e kam degraduar, se e kam diskriminuar, se e kam poshtëruar, se e kam sharë vetëm se nuk është nga kjo strukturë politike, thjesht sepse ai nuk është maqedonas, apo i ndonjë besimi”, theksoi Pendarovski.

Për premtimet e rrejshme të opozitës, Pendarovski tha se qytetarët nuk guxojnë t’u besojnë politikanëve, pikëpamjet e të cilëve ndryshojnë varësisht nëse i thonë publikisht apo prapa kamerave televizive.

Duke folur për gabimet e mëparshme të grupit qeverisës, Pendarovski ndau me qytetarët e Probishtipit idenë e vettingut të plotë të të gjithë gjyqtarëve dhe prokurorëve, si dhe të gjithë politikanëve.(INA)

TË FUNDIT
29 minuta
Detektor-Anketë: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO rriti sigurinë, por nuk përshpejtoi rrugën për në BE
37 minuta
Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga
3 orë
Najçevska "godet" Siljanovskën: Udhëton me pasaportë Maqedonia e Veriut, shet budallallëqe
3 orë
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
3 orë
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

ME TE LEXUARA

3 orë
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
1 ditë
Policia e Maqedonisë jep detaje për arrestimin e Feros
1 ditë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë
3 orë
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
1 ditë
Si po zhvillohen bisedimet për Qeverinë, flet zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së
1 ditë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
3 orë
Najçevska "godet" Siljanovskën: Udhëton me pasaportë Maqedonia e Veriut, shet budallallëqe
1 ditë
Osmani: Mosrespektimi i vullnetit kthen “shumicën” para Marrëveshjes së Ohrit!
1 ditë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

LEXO MË SHUMË

nato-mkd-zname

Detektor-Anketë: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO rriti sigurinë, por nuk përshpejtoi rrugën për në BE

IMG_2442

Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga

gordana siljanovska davkova

Najçevska “godet” Siljanovskën: Udhëton me pasaportë Maqedonia e Veriut, shet budallallëqe

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

INFO

NA NDIQ