Pengesa e vetme e rikthimit të Neymarit te Barcelona

Picture of ina-online
ina-online

07/08/2023

Barcelona do të bëjë gjithçka për të nënshkruar me Neymarin, nëse Xavi miraton transferimin, sipas asaj që ka raportuar Gerard Romero në Twitch.
Përshtypja e parë e trajnerit është se ai nuk ka nevojë për brazilianin, pasi do të kishte një ndikim përçarës në skuadër.

Ndoshta shqetësimi i Xavit për Neymarin vjen nga koha e tij së bashku në fushë për Barcelonën.

Dyshja luajtën së bashku midis viteve 2013 dhe 2015. Xavi ishte i pari që u largua për në ligën e Katarit, më saktësisht te skuadra e Al Sadd.

Megjithatë, një vështrim më i afërt i Neymar tregon një lojtar që është pjekur që nga viti 2017 kur u largua nga Barça. Braziliani e ka bartur PSG-në mbi supe si në gola ashtu edhe në asistime dhe nuk është përballur me ndonjë ankesë të dukshme disiplinore nga trajnerët apo shokët e tij.

Sezonin e kaluar, Neymar kontribuoi në 35 gola për PSG-në në vetëm 29 ndeshje. Është e nevojshme të thuhet, asnjë sulmues i Barçës nuk arriti të ketë shifra të tilla pavarësisht se luajti më shumë ndeshje. /Telegrafi/

TË FUNDIT
3 orë
Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)
12 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
12 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
12 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
12 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

ME TE LEXUARA

16 orë
Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët
1 ditë
De Biasi bën prognozën e ndeshjes Itali-Shqipëri, lartëson tre nga kuqezinjtë tanë
15 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)
1 ditë
Itali-Shqipëria, flet kryeministri Rama: Vetëm deti na ndan, shpresoj të përfundojë në barazim
15 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

LEXO MË SHUMË

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

INFO

NA NDIQ