Pensionistët “bllokojnë” Qeverinë, kërkojnë rritje lineare të pensioneve për 5.000 denarë

Picture of INA
INA

07/11/2023

Pensionistët kanë bllokuar sot rrugën “Ilindeni” para Qeverisë, përcjell TV21. Ata në protestë thonë se nuk heqin dorë nga kërkesat e tyre për rritje lineare të pensioneve dhe për pension minimal prej 18.000 denarëve.

TË FUNDIT
22 minuta
Vrasja e policit serb nga 33-vjeçari kosovar, reagon Aleksandër Vuçiq
24 minuta
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
33 minuta
Bastisje në Strumicë, ndalohet një person
34 minuta
LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët
36 minuta
Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

ME TE LEXUARA

22 orë
Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm
12 orë
Aksident mes tri veturave në autostradën “Arbën Xhaferi”, një i vdekur
1 ditë
Turistja sllovake humb jetën në plazhin e Golemit, ja çfarë dyshohet
2 orë
Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër
22 orë
A do të ketë luftë të re në Ballkan? Si përgjigjet ish-këshilltari i Clintonit e Obamës?

LEXO MË SHUMË

vucic

Vrasja e policit serb nga 33-vjeçari kosovar, reagon Aleksandër Vuçiq

Kurti

Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut

policia

Bastisje në Strumicë, ndalohet një person

LSDM

LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët

maqedoni-bullgari-780x439-1

Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

mexhiti mickoski

Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

ukraine-ushtare-rusi-kiev

Ministri ukrainas i mbrojtjes: 500 mijë trupa ruse po rrethojnë vendin!

INFO

NA NDIQ