Pensionistët në protesta, bllokojnë hyrjen dhe daljen në Negotinë

INA
INA

06/10/2023

Bllokadë në hyrje dhe dalje të Negotinës nga Gjevgjelia kanë vendosur sot pensionistët me një protestë paqësore dhe duke kërkuar standard më të lartë.

“Kërkojmë rritje lineare të pensioneve për pesë mijë denarë, pensioni minimal të jetë 18 mijë denarë. Kërkojmë të drejta më të mëdha dhe një jetë më dinjitoze”, thanë pensionistët në protestë.

Trafiku në vend rregullohet nga policia dhe automjetet devijohen në rrugë alternative të qytetit. Atyre u janë lënë rastet urgjente dhe ata që nuk presin, shkojnë në Shkup dhe Gjevgjeli përmes Kavadarit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rip-600x360

Vdes në detyrë në Jarinjë një polic kufitar i Njësisë Speciale

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

granit plavaa

Të burgosurit tentuan ta sulmojnë Plavën: Tre të dyshuarit për vrasjen e Liridonës shpërndahen në burgje të ndryshme

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

INFO

NA NDIQ