Pensionisti i Zvicrës me vetiniciativë mbledh mbeturinat në Banjë të Tetovës

INA
INA

23/09/2023

Ky bërllok që është këtu nuk është punë e qeverisë, këto mbeturina janë nga populli, tani ka mbi 50 njerëz këtu dhe çdonjëri ka nga një qese me vete dhe do haje do pije mbeturinat i len këtu, përse të mos i merr me vete në shtëpi.

Banjat e Tetovës frekuentohen shumë nga vizitorët. Mbase, për shkak të vetive shëruese të burimit të ujit mineral.

Islam Deari, një pensionist tjetër i cili 50 vitet e tij i ka kaluar në Austri, ishte aty për të shijuar këtë vend të qetë.

“Këtu jam për qejf, dhimbje nuk kam asgjë, gruaja ka bërë një operacion në këmbë dhe na kanë thënë se ky ujë bën mirë dhe erdhëm ta provojmë edhe ne. -1:22 sipas bisedave këtu, dikujt i ka ndihmuar për shtyllën kurrizore pas operacionit dikujt për protezat e këmbës”, tha Islam Deari.

Në hyrje na pritnin dy kuaj dhe mbeturina, si e komentoni këtë?

“Ballkani këto dhimbje i kishte, e lash kështu dhe e gjeta njëjtë, si janë njerëzit janë edhe hallet, faktor për çdo problem, qofte klima apo hallet këtu është njeriu, këtu më për Allah nuk punon askush”

Ndërkohë në rrugën që të çon tek Banjat e Tetovës po bëhet edhe rikonstruimi i murit mbajtës që realizohet në kuadër të projektit për përmirësimin e rezistencës ndaj përmbytjeve në rajonin e Pollogut, projekt i UNDP-së me Komunën e Tetovës./KlanMacedonia

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Prerja e druve drunj dru

Sejdiu: Po ndodh një ‘masakër’ ekologjike në territorin e komunës së Zhelinës (FOTO)

stefan bogoev

Bogoev: Jam i sigurt për një fitore të dyfishtë në zgjedhjet e Frontit Evropian

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

3fb9fdb9-5211-407a-a732-9132e4550a33-1392x815

Mexhiti, Kasami dhe Gashi takojnë Islam Aliajn, deputetin shqiptar në Zvicër

Ilire Dauti

Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

Boban Stefkovski Gazi Baba

LSDM: Kryetarët e VMRO-së marrin 1500 euro rrogë, ndërsa qytetarëve të Gazi Babës u kanë borxhe

moti dimer acar temperatura

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

bujar-osmani-kovacevski-ahmeti

Ky do të jetë kryeministri i parë shqiptar në Maqedoni ?! (FOTO)

tanja fajon

Fajon: Ndryshimet kushtetuese janë të nevojshme që vendi të ecë përpara

INFO

NA NDIQ