Pep Guardiola: Ne provuam diçka të re ndaj Arsenali, ishte thjesht e tmerrshme!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/02/2023

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka komentuar fitoren e ekipit të tij (3:1) ndaj Arsenalit në ndeshjen e Premierligës. City kaloi në epërsi në minutën e 24-të me anë të Kevin De Bruyne pas një gabimi katastrofik të Tomiaysu, por Arsenali u kundërpërgjigj me penalltinë e Bukaya Saka në minutën e 42-të. Skuadra e Guardiolës më pas mundi nikoqirët me golat e Jack Grealish në minutën e 72-të dhe Erling Haaland në minutën e 82-të.

Eksperti spanjoll pranoi se gaboi në pjesën e parë. “Taktikat e mia… Provova diçka të re dhe tmerri ndodhi”, tha Guardiola për Amazon Prime Video.

“Në pjesën e dytë, ne ishim ata që jemi zakonisht. Ne i lamë ata të ndërtonin sulmet e tyre. Jemi përshtatur pak. Ruben Dias ishte i mirë, më agresiv ndaj Martin Odegaard dhe Erling na ndihmoi shumë, ai përdori aftësinë e tij për të mbajtur topin. Arsenali kishte më shumë lojtarë në mesfushë në pjesën e parë, të cilin e kishim të vështirë ta kontrollonim”, shpjegoi Guardiola.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kristijan asllani

Asllani shijon titullin e parë në karrierë, kampion në Serie A me ekipin e zemrës

kloop

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

inzaghi

Inzaghi kalon Mourinhon

Bellingam Real Barca

Bellingham rrit gjasat për të fituar Topin e Artë pasi barazoi rekordin e madh të Ronaldos

Inter-1

Inzaghi si kampion i Italisë: Ne e donim sot titullin dhe ia dolëm, 6 trofe ne 3 vite nuk janë pak!

xavi

​Xavi kapet sërish me arbitrat: E panë të gjithë, është turp

Bellingam Real Barca

Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

struga trim lum

Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

griezman

Atletico blindon liderin e skuadrës, drejt rinovimit me sulmuesin

INFO

NA NDIQ