Pep kontakton Neymarin për një transferim të mundshëm

INA
INA

30 Maj, 2023

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola thuhet se ka qenë në kontakt me Neymarin teksa planifikon një largim nga Paris Saint-Germain këtë verë.

Zemërimi nga disa tifozë të PSG-së arriti kulmin me protesta të ashpra që synonin Neymar dhe shokun e skuadrës Lionel Messi.

Disa ultras madje shprehën pakënaqësinë e tyre jashtë shtëpisë së brazilianit.

Ishin këto armiqësi të fundit që duket se kanë qenë pika e fundit, pasi Neymar tani mendohet të jetë i etur për një largim nga Parisi këtë verë – pavarësisht se ishte kontraktuar deri në vitin 2027.

Chelsea, Newcastle dhe Manchester United ishin ndër favoritët fillestarë, por L’Equipe ka zbuluar se janë rivalët e tyre në Premier League, City që kanë bërë kontaktin e parë.

Guardiola thuhet se ka kontaktuar me Neymarin për të pyetur për gjendjen e tij shpirtërore dhe synimet e tij përpara dritares së ardhshme.

Megjithatë, gazeta franceze vazhdon se një thirrje e tillë nuk përbën një lëvizje konkrete për sulmuesin, prirja ndaj lëndimeve të të cilit në moshën 31-vjeçare ka hedhur dyshime mbi përshtatshmërinë e tij në Premier League në përgjithësi.

Si rezultat, L’Equipe arrin në përfundimin se një transferim i bujshëm te City ka shumë pak gjasa, por një largim nga PSG nuk mund të përjashtohet në këtë fazë të hershme./Arbresh.info/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-27-00-23-05-927-edit_com.facebook.katana

Ish-shefi i Inteligjencës së Kroacisë për sulmin në veri: Shuplakë e madhe për Vuçiqin

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

vedat-muriqi

Gol dhe asist, Muriqi ndihmon skuadrën për të rigjetur avantazhin ndaj “blaugranave”

anton-quni

Quni ‘zbulon’ qëllimin e terroristëve: Synimi s’ka qenë që të rrinë në Manastir

durmo llaskarc

Si mundet që rasti i “Llaskarcës” ku pati viktima, të zgjasë me vite? – pyet gjykatësja e Kushtetueses, Kacarska

milan radoicic radojcic

Grupi i Radojiçiqit ka dhënë deri në 15 mijë euro për djegien e veturave

Mesto: Beograd
Datum: 21.05.2010
Dogadjaj: POLITIKA/EKONOMIJA - ministar bez portfelja u Vladi Srbije Sulejman Ugljanin potpisao je danas ugovore sa predstavnicima 31 preduzeÊa i organizacija iz nedovoljno razvijenih opötina, kojima se sredstva dodeljuju na osnovu prvog javnog konkursa za 2010. godinu
Licnosti: Sulejman Ugljanin

Sulejman Ugljanin përsërit kërkesën: Boshnjakët të bashkohen në negociatat ndërmjet Serbisë dhe Kosovës

Ali Ahmeti

Ahmeti: Pranoj rivalitetin, por jo deri në armiqësi

xhipi radojcicic radoicicit kfor

KFOR’i me deklaratë të re: Gjatë gjithë kohës u koordinuam, Policia e Kosovës veproi në përputhje me prerogativat ligjore

INFO

NA NDIQ