Për 7 orë, policia dënoi 194 persona në Gjorçe Petrov dhe Saraj

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/02/2023

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme, gjatë periudhës prej orës 15:00 deri në ora 22:00, ka realizuar aksion për kapjen e shkelësve të rregullave të komunikacionit, transmeton TV21.

Aksioni është realizuar në komunat e Shkupit – Gjorçe Petrov dhe Saraj.

“Gjatë kontrollit, janë sanksionuar 194 shoferë, prej të cilëve 117 për vozitje në shpejtësi mbi të lejuarën, 14 për vozitje pa patentë shofer, dy masa për vetura të paregjistruara…”, qëndron mes tjerash në njoftim.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

INFO

NA NDIQ