Për fundjavë mot me diell dhe i ngrohtë

Picture of INA
INA

07/06/2024

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira lokale të ulëta deri në mesatare. Pasdite, në pjesët juglindore të vendit do të ketë kushte për paraqitje të rrallë të shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i ndryshueshëm.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri 19, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 27 deri 35 gradë. UV indeksi do të jetë 8.

Në Shkup, moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të ulëta deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë deri 13, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 33 gradë.

Në ditët në vijim, sipas DPHM-së, do të mbizotërojë mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare, ndërsa pasdite do të ketë dukuri të izoluar me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Temperatura do të jetë në rritje graduale, ndërsa veçanërisht ngrohtë pritet nga fillimi i javës së ardhshme.

TË FUNDIT
6 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
6 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
8 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
9 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
9 orë
Shtrenjtohet buka

ME TE LEXUARA

9 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
18 orë
Si janë pensionet në Gjermani, sa dhe ku duhet të punoni për një pension të mirë?
15 orë
Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm
8 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
18 orë
Shpërthen zjarr në një deponi në Shkup, digjen guma
14 orë
Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit
6 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
18 orë
Ja si do të duket përbërja e re e Qeverisë

LEXO MË SHUMË

bdi ali ahmeti kuvend

Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut

FB_IMG_1718221732728

Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

Mickoski

Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat

buka

Shtrenjtohet buka

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

INFO

NA NDIQ