Për herë të parë, dy hoxhallarë deputetë të Parlamentit të Maqedonisë së Veriut

Picture of ina-online
ina-online

07/06/2024

Për herë të parë, pjesë e Parlamentit të Maqedonisë së Veriut janë edhe dy hoxhallarë.

Ata janë Adnan Azizi (Lëvizja BESA) dhe Salim Sulejmani (ASH) nga koalicioni VLEN. Dy deputetë tashmë kanë filluar mandatin e deputetit në këtë përbërje parlamentare.(INA)

TË FUNDIT
12 minuta
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
35 minuta
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit
38 minuta
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut
2 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
2 orë
Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
9 orë
Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit
4 orë
Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Kryetarit Ali Ahmeti
23 orë
Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke
9 orë
Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit

LEXO MË SHUMË

IMG_3551

Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

mexhiti 1

Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

maricic orhan

Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

FB_IMG_1719229651966

Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Kryetarit Ali Ahmeti

INFO

NA NDIQ