Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar (FOTO)

ina-online
ina-online

03/03/2024

Shërbimi emergjent në kuadër të Shtëpisë së Shendeti në Shkup për herë të parë do të ketë shef ndërimi, një mjek shqiptar. Kjo detyrë i është besuar mjekut Rihad Rexhepi, i cili vjen në këtë detyrë pas një përvoje 5 vjeçare po në shërbimin emergjent.

“Shërbimi emergjent posedon 5 shefa ndrimesh por deri tani shqiptarët nuk kanë pasur mundësi për të ushtruar këtë pozicion. Me emërimin e sotshëm thyejmë një barier entike dhe dëshmojmë barazi edhe në këtë institucion”, ka shkruar në rrjetin social Facebook, drejtori i ISHP-Shkup, Vullnet Selimi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

INFO

NA NDIQ