Për Mesin gjithmonë ka vend: Leo dëshiron të marrë edhe një mik tjetër në Miami…

INA
INA

17/10/2023

Ashthtu si Cristiano Ronaldo në Arabinë Saudite, tashmë është vënë re se Lionel Messi trajtohet si “mbret” në Miami. David Beckahm, pronar i Interit, i ka ofruar skuadrës yje që kënaqin argjentinasin dhe shumë shpejt ai mund të shkojë drejt nënshkrimit të një shoku tjetër të Messit.

Ky është Sergi Roberto, mbrojtësi i djathtë i skuadrës katalanase, të cilit i përfundon kontrata në fund të këtij sezoni. Lojtari 31-vjeçar ka mbajtur kontakte të ngushta me Busquets dhe Alba, për të mësuar më shumë rreth prapaskenave të skuadrës së Amerikës së Veriut dhe mund t’i bashkohet klubit MLS pa asnjë kosto.

Oriol Rosell (Los Angeles Galaxy), Illie Sanchez (Los Angeles Football Club) dhe Andreu Fontas (Sporting Kansas City) janë gjithashtu emra të mbuluar nga shtypi i specializuar. E përbashkëta e tyre është fakti, se ata kanë lindur në Spanjë dhe kanë luajtur për Barcelonën në një moment të karrierës së tyre.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fifa

Presidenti i FIFA-s: Messi shpresoj të luajë në Boterorin e ardhshëm

Messi Mesi Inter Miami

Presidenti i FIFA-s: Messi shpresoj të luajë në Boterorin e ardhshëm

Rennae Stubbs

Kjo grua ia përplas fytyrës, serbët të nervozuar

Armando Broja

Armando Brojës i kërkohet ta përshkruaj Ronaldon me tri fjalë, shqiptari befason me përgjigjen

Mbappe

Real Madridi me ultimatum për Mbappen

mario balotelli

Balotelli parashikon Grupin B, aty ku është Shqipëria

rocco Vata

I përfundon kontrata në mars, tre klube italiane pas lojtarit shqiptar

Pep Guardiola

Guardiola optimist se Manchester City do ta fitoj sërish Premierligën

messi

Lionel Messi zgjidhet atleti i vitit 2023

INFO

NA NDIQ