Për një ditë, 10 mijë vetura në Kodër të Diellit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/01/2023

Fillimi sezonit të skijimit tërhoqi një numër të madh të skiatorëve dhe vizitorëve në Kodër të Diellit, prandaj për shkak të kësaj u krijuan kolona me automjete për ardhje dhe shkuarje nga qendra e skijimit.

Një banor i Tetovës dëshmon se nuk kishte shkuar në Kodër të Diellit për shkak të asaj se shumë larg e kishte mundësinë që të linte veturën.

“Rreth orës 9 e 30 minuta mbërrita pesë kilometra në afërsi të Kodrës së Diellit. Policia nuk lejonte të vazhdohej për shkak se kishte shumë vetura dhe nuk kishte vend për parkim. Më thanë se mundet vetëm në këmbë të vazhdohet. Vendosa që të kthehem në shtëpi në Tetovë, sepse nuk doja që të ecja pesë kilometra me fëmijë të vegjël”, na njoftoi banori i Tetovës. Nga policia vlerësojnë se kolonat dhe pritjet për ardhje dhe shkuarje janë rezultat i numrit të madh të veturave dhe parkingut jo të mjaftueshëm për to. Marjan Josifovski, zëdhënës i SPB Tetovë thotë se në prag të hapjes zyrtare të sezonit të ri të skijimit në Kodër të Diellit më 22 dhe 21 janar policia i ka ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme. Javën e kaluar disa ditë kishte reshje të borës, prandaj u krijua shtresë e borës prej mbi 50 centimetra që të përgatiten shtigjet dhe të mund të skijohet./koha

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

improvizim

Në seancë të improvizuar, Ali Ahmeti shpall Ziadin Selën kryetar të Kuvendit të RMV-së

Protesta_Mjeket

Specialistët privatë vazhdojnë me grevën, thonë se kanë presione nga klinikat dhe kolegët më të vjetër

qytetare-1280x899

Shumica e të rinjve përdorin rrjetet sociale, sipas tyre partitë janë burimi më i madh i informacioneve të pasakta

Kurti

Kurti: Pesë policë janë liruar, pesë të tjerë ende po mbahen nga Serbia – në mesin e tyre edhe Jankoviqi

ziadin sela

Sela: Pse janë të shqetësuar nga Fronti Evropian

afrim gashi

Gashi: Ata që sot e sulmojnë Albin Kurtin, janë të njëjtit që po i vajton edhe Aleksandar Vuçiqi

zgjedhje maqedoni

Fillon gara për deputetë, edhe pesë ditë fushatë presidenciale

bislimi-petkovic-lajcak

Rund i ri i dialogut në Bruksel për çështjen e dinarit serb

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

INFO

NA NDIQ