Për një koment në facebook, kallëzim penal ndaj pensionistes nga Shkup

Picture of ina-online
ina-online

16/08/2023

Policia e Ohrit ka ngritur kallëzim penal ndaj një 67 vjeçari me inicialet S.S nga Shkupi, për shkak të dyshimit për veprën penale “përhapje të materialit racist dhe ksenofobik përmes sistemit kompjuterik”, përcjell INA.

“Më datë 16.07.2022, në një postim të postuar në rrjetin social Facebook, e akuzuara ka publikuar një koment ku bën thirrje dhe promovon dhunë”, thuhet në njoftimin e SPB-Ohër.(INA)

TË FUNDIT
59 minuta
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
60 minuta
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë
2 orë
Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë
5 orë
Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen
5 orë
Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Talat Xhaferri edhe një vit do të perdorë veturë zyrtare dhe sigurim prej gjashtë personave
9 orë
Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …
1 ditë
Kontinjerët plot me plehëra, qytetarët frikësohen nga epidemitë
5 orë
Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen
1 ditë
Merko nuk ndihet fajtor për emërimin e drejtorëve në Shkollën Fillore “Goce Dellçev”
12 orë
Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria
1 ditë
Shporta minimale sindikaliste për qershor është 60.325 denarë, është rritur për 235 denarë, krahasuar me majin

LEXO MË SHUMË

IMG_3456

SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse

Evzoni-border-station-800x445

Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

tanja fajon

Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

izet mexhiti

Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen

ilir veseli saraj

Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

aksiden greqi

30 vjeçarja nga Shkupi humbi jetën në aksident në Greqi

Foto:Ilustrim

Punë në Slloveni, mbi 6 mijë punëtorë nga Maqedonia e Veriut morën lejet

fronti evropian

Fronti Europian sërish me akuza ndaj VLEN për pjesëmarrjen në Qeveri

bekteshi

Bekteshi: Ky është ekipi im që menaxhoi krizat më të mëdha në vend (foto)

INFO

NA NDIQ