Për një vit, 1992 maqedonasë kanë marrë pasaporta bullgare

Iliria News Agency
Iliria News Agency

13 Prill, 2023

Maqedonasit janë sërish në krye të listës së të huajve që kanë marrë shtetësinë bullgare vitin e kaluar. Sipas të dhënave të publikuara nga portali Sega, vitin e kaluar pasaportë bullgare kanë marrë 1.992 maqedonas, të ndjekur nga ukrainasit (1.639), turqit (1.290), serbët (556), shqiptarët (517), moldavët (476) dhe rusët (356).

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

svecla pamjet rrahja

Sveçla publikon pamje kur dy shqiptarë u sulmuan nga serbët në veri

blinken

Situata në veri, Blinkeni tregon nëse do të ketë rritje të trupave në Bondsteel

albin-kurti-vjosa-osmani

Mediumi serb: Kush janë partnerët perëndimor që po i japin përkrahje Kurtit?

vucic vjosa osmani

Vjosa Osmani e refuzoi, Vuçiç: Delegacioni i Kosovës nuk pranoi të takohemi

kurti-hovenier

Hovenier takohet me Kurtin: Po mendojmë si ta inkurajojmë Kosovën ta bëjë atë që duhet

kurti

​Kurti s’lëshon pe, nuk pranon që kryetarët t’i ushtrojnë detyrat në zyra paralele

arben-taravari-ali-ahmeti

Heqja e 20%, ASH dhe BDI në vija të kundërta

arben taravari ash

A ka pakënaqësi në ASH dhe “Grup të Zjarrit”, flet Taravari (VIDEO)

vosja osmani

Nis takimi Osmani-Scholz-Macron në Moldavi (FOTO)

INFO

NA NDIQ