Për shkak të valës së nxehtit në Greqi, mbyllen shkollat dhe çerdhet

Picture of ina-online
ina-online

12/06/2024

Në periudhën nga ora 12:00 deri në orën 17:00, Akropoli do të jetë i mbyllur për vizitorët, ndërsa shkollat ​​dhe kopshtet në shumë pjesë të Greqisë do të mbyllen sot dhe nesër, për shkak të valës së të nxehtit që ka përfshirë vendin dhe pritet për të kulmuar gjatë ditës së nesërme.

Këtë e bëri të ditur korrespondenti i MIA nga Athina.

Ministria e Kulturës e Greqisë njoftoi mëngjesin e sotëm se për shkak të temperaturave të larta, Akropoli do të jetë i mbyllur për pesë orë.

Bashkitë në disa pjesë të vendit, përfshirë edhe Athinën, kanë vendosur që shkollat ​​dhe kopshtet të qëndrojnë të mbyllura sot dhe nesër.

Greqia prej ditës së djeshme është përfshirë nga një valë të nxehti me temperatura jashtëzakonisht të larta që deri të premten do të arrijnë 43 gradë Celsius dhe ministritë kompetente kanë paralajmëruar masa për mbrojtjen e qytetarëve, duke përfshirë mundësinë e punës nga shtëpia për nëpunësit, por edhe për punonjësit. në sektorin privat nëse është e mundur.

TË FUNDIT
2 orë
Vrasja e policit serb nga 33-vjeçari kosovar, reagon Aleksandër Vuçiq
5 orë
Vrasja e policit në Serbi, Daçiq thotë se në vendin e ngjarjes u gjet një pasaportë e një kosovari, çka po ndodhë
5 orë
Bugajski: Agjencia e Sigurisë në Mal të Zi e mbushur plot me agjentë rusë dhe serbë
23 orë
A do të ketë luftë të re në Ballkan? Si përgjigjet ish-këshilltari i Clintonit e Obamës?
2 ditë
Roberta Metsola rizgjidhet në krye të Parlamentit Evorpian

ME TE LEXUARA

23 orë
A do të ketë luftë të re në Ballkan? Si përgjigjet ish-këshilltari i Clintonit e Obamës?
5 orë
Bugajski: Agjencia e Sigurisë në Mal të Zi e mbushur plot me agjentë rusë dhe serbë
5 orë
Vrasja e policit në Serbi, Daçiq thotë se në vendin e ngjarjes u gjet një pasaportë e një kosovari, çka po ndodhë
2 orë
Vrasja e policit serb nga 33-vjeçari kosovar, reagon Aleksandër Vuçiq

LEXO MË SHUMË

vucic

Vrasja e policit serb nga 33-vjeçari kosovar, reagon Aleksandër Vuçiq

policia serbe vrasje serbi

Vrasja e policit në Serbi, Daçiq thotë se në vendin e ngjarjes u gjet një pasaportë e një kosovari, çka po ndodhë

janusz bugajski

Bugajski: Agjencia e Sigurisë në Mal të Zi e mbushur plot me agjentë rusë dhe serbë

Charles Kupchan

A do të ketë luftë të re në Ballkan? Si përgjigjet ish-këshilltari i Clintonit e Obamës?

roberta metsola

Roberta Metsola rizgjidhet në krye të Parlamentit Evorpian

wolfgang petrich petric

A ka frikë nga një luftë e re në Ballkan? Flet ish-përfaqësuesi i lartë Petritsch

bujanoc lugine

Si Serbia po e zvogëlon numrin e shqiptarëve në Preshevë

milo gjukanoviq gjukanovic

Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij

Tabanoc kufi

Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)

INFO

NA NDIQ