Për vetëm 12 orë. Në Tabanoc kanë hyrë e dalë mbi 18 mijë udhëtarë, në Bogorodicë 16 mijë

Picture of INA
INA

24/05/2024

Është e dukshme lëvizja e automjeteve në pikat kufitare Bogorodicë dhe Tabanoc. Këtë mëngjes edhe në incizimet e video-kamerave të Ndërmarrjes publike “Rrugët shtetërore” mund të vëreheshin kolona të automjeteve që presin në pikat kufitare. Nga MPB informojnë se në periudhën nga ora 10 mbrëmë deri sot në mëngjes në orën 10 në PK Bogorodica për hyrje në Maqedoni janë paraqitur 3 444 udhëtarë, ndërsa për dalje 12 394. Në të njëjtën periudhë në pikën kufitare Tabanoc kanë hyrë gjithsej 8 173 udhëtarë, ndërsa kanë dalë 10 049. Kaosi në pikat kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë është i zakonshëm gjatë fundjavës dhe festave. Kaos pritet edhe të dielën në mbrëmje.

TË FUNDIT
5 minuta
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut, Mickoski paralajmëron start të furishëm
6 minuta
Kasami: NDRYSHIMI erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
12 minuta
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë
5 orë
Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke
6 orë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT

ME TE LEXUARA

2 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
6 minuta
Kasami: NDRYSHIMI erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
1 ditë
Imerlije Saliu: Prioritet i kësaj qeverie është avancimi i politikave sociale, lufta kundër varfërisë!
15 orë
Nga e hëna, transportuesit privatë nuk do të qarkullojnë, shkak borxhet ndaj tyre
2 ditë
Punëtorit nga Maqedonia i bien përmbi 800 kg, lëndohet rëndë
5 minuta
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut, Mickoski paralajmëron start të furishëm
1 ditë
Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë
14 orë
Sa do të kursehet në shëndetësi me heqjen e drejtorëve ekonomik nga Klinikat

LEXO MË SHUMË

Qeveria E RMV

Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut, Mickoski paralajmëron start të furishëm

Bilall Kasami

Kasami: NDRYSHIMI erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi

Qeveria vlen ministrat

Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

bejxhan iljaz

Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke

isuf kadriu

Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT

LSDM

Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)

sadulla duraki duraku

Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare

Adnan Azizi

Azizi drejtuar BDI-së: Stoilkoviçin nuk e sollëm ne, atë e gjetëm në mesin tuaj (VIDEO)

arben taravari

Taravari para votimit të Qeverisë: Këto janë zotimet tona!

INFO

NA NDIQ